Twoje zdrowie to inwestycja, a nie wydatek.
 • EDUKUJĘ
  1,068 POSTÓW DOTYCZĄCYCH MIESIĄCZKI, SELF CARE ORAZ ZABURZEŃ ODŻYWIANIA. JEŻELI SZUKASZ PRAKTYCZNEJ WIEDZY DOTYCZĄCEJ TYCH TEMATÓW NACIŚNIJ PRZYCISK, ŻEBY PRZEJŚC NA MÓJ INSTAGRAM.
  Zobacz więcej
 • WSPIERAM
  JEŻELI POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEGO WSPARCIA W PRZYWRÓCENIU MIESIĄCZKI TO NAPISZ DO MNIE. E-MAIL: HEALTHYTORIE@GMAIL.COM
  NAPISZ DO MNIE
 • OBALAM MITY
  PROWADZĘ SERIĘ NA YOUTUBE, GDZIE OBALAM MITY DOTYCZĄCE NOWYCH TRENDÓW PANUJĄCYCH W DIETETYCE. JEŻELI BORYKASZ SIĘ Z ZABURZENIAMI ODŻYWIANIA, KONIECZNIE NACIŚNIJ
  ZOBACZ WIĘCEJ
stworzyć statystyki do pracy dyplomowej, dotyczących zaburzeń miesiączkowania w naszym kraju ♡
Ankieta jest skierowana do kobiet w wieku rozrodczym, które borykają się z brakiem miesiączki lub mają zaburzenia cyklu menstruacyjnego o podłożu psychodietetycznym. Ankieta składa się z 12 pytań zamkniętych i 6 otwartych, które nie są wymagane. W podziękowaniu za pomoc przy realizacji mojej pracy licencjackiej przygotowałam mały prezent, który pojawi się po ukończeniu ankiety. Bardzo dziękuję za pomoc ♡

Co jeszcze możesz zrobić, żeby przywrócić swój okres?

Co możesz zrobić, żeby przywrócić swój okres?


 Zastanawiasz się co jeszcze możesz zrobić, żeby przywrócić swoją miesiączkę? Dobrze trafiłaś! Podpowiem Ci co możesz wykonać, żeby miesiączka pojawiła się szybciej niż myślisz!


Wczoraj miałam konsultację i jedna z Was zadała pytanie:


,, Co jeszcze mogę zrobić, żeby odzyskać swój okres?''

Postanowiłam dać nie tylko jej odpowiedź, ale też Wam. Jeśli śledzicie mój profil na instagramie, to pewnie wiecie co już robić, żeby odzyskać swój okres. Jecie więcej kalorii, dbacie o podaż tłuszczu oraz unikacie intensywnych treningów. Też pisałam tutaj artykuł o tym, ile kalorii trzeba jeść, żeby przywrócić swoją miesiączkę i czy to zawsze jest 2500 kalorii. Jeśli już wdrożyłyście wszystkie moje zalecenia to chcę Wam dać kolejne porady, które stopniowo przbliżą Was do okresu. Gotowe? Zaczynamy!

Po pierwsze, czy pobrałaś już mojego ebooka?

Jeśli nie, to zachęcam Ciebie do zrobienia tego! Dałam Wam tam 10 porad dotyczących tego jak poprawić swój cykl menstruacyjny i jak przywrócić swoją miesiączkę. Pobierzesz go na dole. Wystarczy jak wpiszesz swój email.

.

 Pamiętaj o regule 80/20 

Jest to zasada Pareta. 80% efektów w przywróceniu miesiączki wynika z 20% Twojej pracy, nad przywróceniem prawidłowego cyklu menstruacyjnego. Zamiast szukać nowych metod i sposobów wprowadź małe zmiany, które wywołają pożądany skutek. Miesiączkę. 


Zacznij od miejsca, w którym jesteś. Użyj tego co masz. Rób to co umiesz i możesz. 


 Możesz zapisać się na mentoring

Dziewczyny, które ze mną już miały okazję współpracować podczas tego programu były bardzo zadowolone z naszej współpracy. Bardziej poznały siebie, dowiedziały się jak przywrócić okres i co było skutkiem straceniem miesiączki. Miały we mnie pełne wsparcie podczas naszej współpracy i mogły ze mną porozmawiać o wszystkim. Nie ma tematów wstydliwych na naszych sesjach. Ja Was słucham i rozumiem w sprawach, które nie sa dla Was łatwe. Nawet jeśli dla mnie jest coś proste, łatwe, czy oczywiste nie powoduje we mnie wybuchu śmiechu. Czasem uda mi się zaśmiać, ale to jest bardzo pozytywny śmiech. Jestem dla Was, żeby Wam pomagać. NIGDY NIE OCENIAĆ!!! Jestem kimś kto chce dać Wam wspracie, zrozumienie i rozwiązania, które przybliżają Was do odzyskania miesiączki. Więcej szczegółów dotyczących mentoringu dowiesz się stąd. 


Tak naprawdę potrzeba też czasu.

W tydzień nie straciłaś miesiączki i w tydzień jej nie odzyskasz. Nie próbuj wymuszać na sobie odzyskanie okresu. To nie doprowadzi do niczego dobrego. Na pewno nie do miesiączki. Daj sobie czas i zadbaj o swój komfort. Zadbaj o siebie! To idealny czas, żeby zostać swoją największą kumpelą. W końcu to Ty zostaniesz ze sobą do końca życia. 

Codzienne refleksje do zrobienia:

 • Co jest Twoim największym marzeniem? Co chcesz osiągnąć?
 • Co zrobisz dzisiaj, żeby przybliżyć się do swojego celu? 
 • Co nie pomaga Ci w przybliżeniu się do swojego celu? Co powinnaś wyrzucić ze swojej listy TO DO?
 • Pomyśl, czy żyjesz takim życiem jakim chciałabyś żyć? Czy jest coś co mogłabyś zrobić, żeby poczuć się lepiej?
 • Za co jesteś dziś wdzięczna?


Na koniec, pamiętaj: Nie da się przywrócić miesiączki w 14 dni, czy w miesiąc*


Dlatego oddychaj. Dbaj o siebie i bądź konsekwenta. To dzięki małym krokom codziennie, dochodzimy do celów. Daj swojemu ciału czas i dbaj o siebie. Będzie dobrze!

Daj znać, czy ten post był dla Ciebie pomocny. Koniecznie napisz do mnie na priv, albo skomentuj ten post. Będzie mi miło i poczuję się doceniona za swoją pracę.

Dziękuję :) 


* niektórym dziewczynom, udaje się przywrócić okres w tym czasie. Jednak to kwestia indywidualna i to zależy od wielu czynników. Nie porównuj się do nikogo! Każda z nas jest inna!