SLIDER POSTÓW - WERSJA 2

Sprawdź, w czym mogę Ci pomóc:
 • Uczę racjonalnego jedzenia
  Nie wierzę w intuicyjne jedzenie, ponieważ uważam, że nie w każdej sytuacji możemy polegać na swoich odczuciach i emocjach. Choć pokażę Ci mój punkt widzenia na racjonalne odżywianie.
  Czytaj więcej
 • Odzyskuję kobietom miesiączkę
  Znajdziesz tutaj wszystkie, potrzebne informacje na temat miesiączki i jak ją przywrócić. Dowiesz się jak powinnien wyglądać prawidłowy cykl i kiedy warto udać się do ginekologa.
  Czytaj więcej
 • Naprawiam relację z jedzeniem
  Nauczę Ciebie od nowa dobrej relacji z jedzeniem. Bez wyrzutów sumienia. Przepracujemy wspólnie Twoje złe schematy myślowe na temat jedzenia. Nie jesteś sama w procesie do zdrowej relacji z jedzeniem!
  Czytaj więcej
Zobacz co dla Ciebie przygotowałam!
Cześć, Mam na imię Wiktoria i współpracuję z kobietami od dobrych kilku lat. Jeśli chciałabyś zadbać o swoje zdrowie lub przywrócić swoją miesiączkę to zapraszam Ciebie do zapoznania się z ofertą, którą przygotowałam dla kobiet, które chcą czegoś więcej niż tylko ładna sylwetka. Śmiało, wejdź w link i sprawdź czy nasza współpraca będzie dla Ciebie owocna! ♡

Czy musisz przytyć, żeby odzyskać okres?

jak przywrócić okres po odchudzaniu?


Jak zdrowo przytyć i JAK się za to zabrać? – temat, który przewija się na instagramie od kilku lat, a którego duża ilość osób po prostu nie rozumie. Osoby, które muszą schudnać nie rozumieją osób, które muszą przytyć i uważają, że jest to bardzo łatwe. W końcu trzeba, TYLKO zacząć jeść więcej, prawda? Z tego posta dowiesz się, czy musisz przytyć, żeby odzyskać swoją miesiaczkę naturalnie.

 Dobra wiadomość na sam początek: NIE BĘDZIESZ WIECZNIE TYĆ.

Bardzo duża część z Was zadaje mi pytanie lub po prostu wierzy w stwierdzenie, że jak już trzeba przytyć, to cały czas będzie się tyło. Tak nie jest. 

W przywracaniu miesiączki nie chodzi o to, żeby stać się z niedożywionej osoby, otyłą. Tylko zdrową z wagą prawidłową. 

Naprawdę to nie chodzi o to, żeby wchodzić w jednej skrajności w drugą. Tylko o to, żeby odnaleść złoty środek. 

Czy musisz przytyć, żeby odzyskać okres?


Tak, jeśli masz niedowagę.

Nie, jeśli jej nie masz. 

W drugiej opcji trzeba sprawdzić, jak wygląda dieta i czy nie brakuje jakiegoś makroskładnika. Koniecznie trzeba pobrać krew i zobaczyć, co dzieje się w organiźmie. trzeba w to włożyć trochę pracy, ale jeżeli uzbroimy się w cierpliwość, wszystko jest możliwe. Zobaczcie, w jaki sposób zdrowo przytyć, nabrać mięśni i ładnie wyrzeźbić sylwetkę.

W zdrowym przytyciu nie chodzi o to, żeby j po prostu dużo jeść i katować się ćwiczeniami . Nie chodzi tak samo o to, żeby wpychać w siebie niezdrowe jedzenie, czyste i tak dalej. Chodzi o to, żeby naprawić swój organizm. Dowiedzieć się kim jesteśmy, jakie  jesteśmy i zatrzymać się. Zapopiekować się sobą. Na spokojnie wdrażać nowe rzeczy bez stresu. Czasem się tak nie da, ale jeśli nie jesteś jeszcze pod ścianą, to próbuj przytyć na spokojnie. 


Dlaczego musisz jeść więcej, żeby przywrócić okres?

Do odbudowy naszego ciała są potrzebne kalorie.

Kalorie dla naszego organizmu to jest paliwo do życia.
Dziewczyny strasznie boją się jeść więcej, bo nadwyżka kaloryczna kojarzy im się od razu z tłuszczem i gruba osobą. Ale czy tak jest na pewno? No nie.
Więcej kalorii oznacza dla Twojego organizmu:
- więcej siły,
- więcej serotoniny (chociaż to zależy),
- może pozwolić sobie na ciążę i na przywrócenie miesiączki,
- spokojniejszy sen i mniej depresowych stanów.Więcej to znaczy ile powinnaś jeść?

Nadwyżka kaloryczna powinna zaczynać się od 100 do 300 kcal. W końcu to tez nie chodzi żeby się ,, zalac'' tylko przywrócić poziom tkanki tłuszczowej na prawidłowy. A jaki jest poziom odpowiedni dla kobiety?
Za zdrowy poziom tkanki tłuszczowej uwaza się od 15 do 25% w ciele.
Za niezdrowy poziom tkanki tłuszczowej uwaza się 12% i w dół.


Dlaczego tłuszcz jest bardzo ważny w ciele kobiety?


Tłuszcz wytwarza damskie hormony ( w wielkim skrócie) i jeśli jest go za mało to nie ma jak wytworzyć odpowiedniej ilości hormonów do działania prawidłowo naszego organizmu. Oprócz tego nasz mózg dostaje informacje że nie ma jak przytrzymać ciąży i jest niemożliwe zajście w ciążę kiedy nasz procent tkanki tłuszczowej jest za niski. Tak samo jak auto bez paliwa się nie ruszy, tak samo nasze ciało nie przyjmie plemnika poniewaZ nie ma wystarczająco dużo energii aby zachować dziecko przy życiu. Dlatego jest nam potrzebna nadwyżka kaloryczna aby przywrócić odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej w naszym organizmie i pozbyć się stanu zapalnego.

Dajcie znać, czy ten post był dla Was pomocny. Jeśli chcecie pooczytać lub zagłębić się bardziej w ten temat to zapraszam do tych materiałów: