Twoje zdrowie to inwestycja, a nie wydatek.
 • Aktywność fizyczna
  Sprawdź mój profil na youtube, gdzie wstawiam treningi w wersji slow and care.
  Zobacz więcej
 • Zaburzenia miesiączkowania
  Znajdziesz tutaj wszystkie, potrzebne informacje na temat miesiączki i jak ją przywrócić. Dowiesz się jak powinnien wyglądać prawidłowy cykl i kiedy warto udać się do ginekologa.
  Czytaj więcej
 • Zaburzenia odżywiania
  Znajdziesz tutaj wszystkie, potrzebne informacje na temat zaburzeń odżywiania i jak sobie z nimi radzic.
  Czytaj więcej
Współpracuj ze mną i zobacz efekty już po dwóch miesiącach wspólnej pracy!
Stworzyłam mentoring (indywidualną współpracę online), żeby pomóc jak największej liczbie kobiet przywrócić swoją miesiączkę i wyjść z zaburzeń odżywiania naturalnie. To co mogę ci obiecać na wstępie to profesjonalną opiekę, wsparcie, motywacje oraz zasoby do odzyskania swojego zdrowia.♡

Wstyd dotyczący miesiączki

 

wstyd dotyczący miesiączki

Miałam okazję wziąć udział w tworzeniu książki „Nigdy nie wstydź się siebie”, którą napisała Joanna Godecka i Alina Adamowicz. W książce poruszyłyśmy wspólnie z Asią temat wstydu, jakim jest nasza kobiecość. Serdecznie zapraszam was na rozwinięcie tego tematu.


Ponad połowa kobiet w Polsce wstydzi się z powodu miesiączki: plama krwi na spodniach staje się tragedią, podpasek na biurku w pracy nie położymy, przemykamy z podpaską do toalety, żeby nikt nie zauważył. Co trzecia kobieta nie chce, by ktokolwiek wiedział, że ma miesiączkę. Kiedy pobrudzimy ręcznik, wkładamy go od razu do pralki, ukrywając przed domownikami. Niby już wiemy, że nie ma się czego wstydzić, ale ciągle staramy się menstruację ukryć, wyprzeć. - Kulczyk Foundation


Dlaczego tak się dzieje, że kobiety wstydzą się swojego cyklu? 


Miesiączka jest częścią naszej kobiecości. Oczywiście to nie jest jedyny czynnik, który mówi, że jesteś kobietą, czy też nią nie jesteś. W końcu mnóstwo kobiet (a będzie ich coraz więcej) nie miesiączkuję w ogóle i nadal są kobietami. Aczkolwiek jest ważnym czynnikiem w kobiecym życiu. W końcu połowa naszego życia to właśnie miesiączka, a cykl menstruacyjny trwa do końca naszego życia. Patrząc na to, że jest to rzecz normalna na świecie to jest tematem tabu. Szczegolnie w Polsce.

Powody, dlaczego tak się dzieje:

1. społeczeństwo (brak dostępu do środków menstruacyjnych w miejscach publicznych)
2. reklamy pokazujące okres jako coś cudownego, albo okropnego. Brak naturalności. Błagam ile kobiet zakłada białe spodnie podczas miesiączki?


Dlatego


czas skończyc ze wstydem, tematem tabu dotyczącego miesiączki.


Serdecznie zapraszam Was 13 czerwca na instagrama @healthytorie i @joannagodecka, gdzie poprowazimy lajwa na temat wstydu dotyczącego miesiączki. Poruszymy rownież inne tematy.Lajw nie ma godziny, ale zarezerwujcie godziny wieczorne (19-20). 

Do zobaczenia!