Twoje zdrowie to inwestycja, a nie wydatek.
 • EDUKUJĘ
  1,068 POSTÓW DOTYCZĄCYCH MIESIĄCZKI, SELF CARE ORAZ ZABURZEŃ ODŻYWIANIA. JEŻELI SZUKASZ PRAKTYCZNEJ WIEDZY DOTYCZĄCEJ TYCH TEMATÓW NACIŚNIJ PRZYCISK, ŻEBY PRZEJŚC NA MÓJ INSTAGRAM.
  Zobacz więcej
 • WSPIERAM
  JEŻELI POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEGO WSPARCIA W PRZYWRÓCENIU MIESIĄCZKI TO NAPISZ DO MNIE. E-MAIL: HEALTHYTORIE@GMAIL.COM
  NAPISZ DO MNIE
 • OBALAM MITY
  PROWADZĘ SERIĘ NA YOUTUBE, GDZIE OBALAM MITY DOTYCZĄCE NOWYCH TRENDÓW PANUJĄCYCH W DIETETYCE. JEŻELI BORYKASZ SIĘ Z ZABURZENIAMI ODŻYWIANIA, KONIECZNIE NACIŚNIJ
  ZOBACZ WIĘCEJ
stworzyć statystyki do pracy dyplomowej, dotyczących zaburzeń miesiączkowania w naszym kraju ♡
Ankieta jest skierowana do kobiet w wieku rozrodczym, które borykają się z brakiem miesiączki lub mają zaburzenia cyklu menstruacyjnego o podłożu psychodietetycznym. Ankieta składa się z 12 pytań zamkniętych i 6 otwartych, które nie są wymagane. W podziękowaniu za pomoc przy realizacji mojej pracy licencjackiej przygotowałam mały prezent, który pojawi się po ukończeniu ankiety. Bardzo dziękuję za pomoc ♡

Jak poprawić komunikację w związku? (TOP5)

komunikacja w związku

 Dziś porozmawiamy o tym, jak prawidłowo dogadywać się w związku. Czy są sposoby na udaną komunikację w związku?


Poniższy tekst powstał we współpracy z autorem książki „Zdobywcy Serc” (strona książki), która porusza tematy budowania udanej relacji, seksualności w związku i prawidłowej komunikacji, która w relacjach z parnerem/ką, jest niezwykle ważna. Patryk Tarachoń postanowił podzielić się z nami najważniejszymi elementami, których nie może zabraknąć w zdrowym związku.


1. Na początek przyjaźń

"Patryk swoją książką podkreśla, że związek powinien być budowany na przyjaźni, z czego wynika troska, akceptacja wad i empatia, gdy drugiej stronie jest ciężko." - jeśli tak napisałem, muszę to zmienić. Związek dobrze jest budować na przyjaźni, ale nie można zapominać o pożądaniu, postrzeganiu drugiej połówki jako partnera seksualnego.


2. Umiejętność słuchania

Dużą uwagę przykłada też do umiejętności słuchania. Zdaniem autora, w związkach często odbijamy piłeczkę, czyli uwagi odbieramy jako atak, odpowiadając kontrargumentami.

W związku nie może zabraknąć kłótni, ale trzeba potrafić ważyć słowa. Dlatego, zanim się odpowie, należy wysłuchać wszystkich argumentów, a dopiero na koniec wypowiedzi ukochanej osoby, wyrazić swoje zdanie, uprzednio analizując, co można poprawić, aby drugiej stronie żyło się łatwiej/lepiej.

3. Szczerze, ale subtelnie

W związku nie powinno się ukrywać swoich uczuć, ani tego co nas zadręcza. Nawet jeśli nasz problem wynika z powodu drugiej połówki, należy wyrazić, co nam przeszkadza, zanim problem urośnie do ogromnej rangi.

Mimo to niczego nie powinno się wyżywać, manipulować czy wypominać partnerowi lub partnerce. Przykładowo, zamiast stwierdzić, że nie jesteśmy zadowoleni z pożycia seksualnego, można grzecznie i nieśmiale poprosić o eksperymentowanie w łóżku.

4. Nie tylko rozmowa się liczy

W „Zdobywcach Serc” (LubimyCzytac.pl) Patryk wielokrotnie powtarza, że rozmowa nie wystarczy, aby cokolwiek się zmieniło. Za obietnicami powinny stać czyny. Jeśli partnerka lub partner narzeka, że za mało poświęca się czasu, należy zorganizować swój grafik w taki sposób, aby spędzać razem więcej chwil.

5. Czas dla siebie

Komunikacji w związku towarzyszy wiele elementów, a każda z nich równomiernie wpływa na kondycję Waszej relacji. Ciągłe spędzanie czasu razem zaczyna być męczące, nawet jeśli jesteście nierozłączni. Zarówno ona, jak i on potrzebują wyjść osobno ze swoimi przyjaciółmi. Spędzić czas wolny na swoich pasjach lub hobby, albo oddzielnie ze swoimi rodzinami.
Kiedy zauważysz poprawę komunikacji w związku?

Wiele kwestii w naszym życiu wymaga czasu. Rzadko kiedy efekty widoczne są od razu, a zwłaszcza w związku, gdzie jeden wspólny weekend lub prezent, zwyczajnie nie wystarczy.

Najczęstszym błędem, jest wykonanie prośby ukochanej osoby kilkukrotnie, a po tym czasie wrócenie do starych nawyków. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie tego szukają w związku. Warto o tym pamiętać, gdy zauroczenie przemija, a na pierwszy plan zaczynają wychodzić wzajemne wady.

„ZDOBYWCY SERC” – KSIĄŻKA DLA KOBIET I MĘŻCZYZN?
Przy okazji zachęcam do odwiedzenia strony Patryka, na której z kodem rabatowym healthytorie, książka „Zdobywcy Serc”, czeka na Ciebie o 20% taniej! 

Dziękuję Patrykowi na poświęcony czas na przygotowanie odpowiedzi na postawione w treści pytanie, a Was zapraszam do dyskusji, abyśmy mogli się wymienić własnymi sposobami na poprawę komunikacji w związku.

Komentarze

 1. Anonimowy9/27/2022

  Mądre uwagi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, starałem się dodać od siebie jak najbardziej wartościowe przemyślenia z książki. :)

   Usuń
 2. Dziękuję za przygotowanie artykułu i polecenie książki „Zdobywcy Serc”. :) Wspólne przemyślenia i wnioski to coś, co we współpracy pomiędzy blogerami/twórcami jest już rzadko spotykane. Współpraca z Tobą Wiktoria, to czysta przyjemność.

  Zapraszam na serię Czego Potrzebują Kobiety, która rozpocznie się już w Październiku!
  https://PatrykTarachon.pl/tag/Czego-Potrzebuja-Kobiety/

  Do zobaczenia! :)
  Patryk Tarachoń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa i również dziękuję bardzo za możliwość napisania artykułów do serii :)

   Usuń

Prześlij komentarz