Twoje zdrowie to inwestycja, a nie wydatek.
 • EDUKUJĘ
  1,068 POSTÓW DOTYCZĄCYCH MIESIĄCZKI, SELF CARE ORAZ ZABURZEŃ ODŻYWIANIA. JEŻELI SZUKASZ PRAKTYCZNEJ WIEDZY DOTYCZĄCEJ TYCH TEMATÓW NACIŚNIJ PRZYCISK, ŻEBY PRZEJŚC NA MÓJ INSTAGRAM.
  Zobacz więcej
 • WSPIERAM
  JEŻELI POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEGO WSPARCIA W PRZYWRÓCENIU MIESIĄCZKI TO NAPISZ DO MNIE. E-MAIL: HEALTHYTORIE@GMAIL.COM
  NAPISZ DO MNIE
 • OBALAM MITY
  PROWADZĘ SERIĘ NA YOUTUBE, GDZIE OBALAM MITY DOTYCZĄCE NOWYCH TRENDÓW PANUJĄCYCH W DIETETYCE. JEŻELI BORYKASZ SIĘ Z ZABURZENIAMI ODŻYWIANIA, KONIECZNIE NACIŚNIJ
  ZOBACZ WIĘCEJ
stworzyć statystyki do pracy dyplomowej, dotyczących zaburzeń miesiączkowania w naszym kraju ♡
Ankieta jest skierowana do kobiet w wieku rozrodczym, które borykają się z brakiem miesiączki lub mają zaburzenia cyklu menstruacyjnego o podłożu psychodietetycznym. Ankieta składa się z 12 pytań zamkniętych i 6 otwartych, które nie są wymagane. W podziękowaniu za pomoc przy realizacji mojej pracy licencjackiej przygotowałam mały prezent, który pojawi się po ukończeniu ankiety. Bardzo dziękuję za pomoc ♡

Ile kobiet boryka się z zaburzeniami miesiączkowania w Polsce? *Pomóż mi zrobić statystyki*

zaburzenia miesiączkowania

 Firma Difference zrobiła raport dotyczący postrzegania menstruacji w maju 2020 roku w Polsce. Gdzie są statystyki dotyczące zaburzeń miesiączkowania w naszym kraju?


Dosyć kontrowersyjnie, jak na początek, ale chciałabym zaznaczyć, że nie mam zastrzeżeń o to, że dana firma nie zajęła się tym tematem. Absolutnie nie! Uważam, że dobrze gdyby takie statystyki były.

Dlaczego warto stworzyć statystyki dotyczące zaburzeń miesiączkowania? 

 • statystyki zwiększą świadomość na zaistniały problem, jakim jest brak miesiączki w społeczeństwie 
 • zwiększenie uwagi na zdrowie kobiet 
 • liczby są bezlitosne i dają obraz na to, jak duży jest problem odnośnie danego zagadnienia. A tutaj mówimy o zaburzeniach miesiączkowania, które wpływają na zdrowie, płodność i samopoczucie kobiet 
 • można pójść z tym dalej i zrobić program dotyczący edukacji menstruacyjnej np. w szkołach

ile kobiet boryka się z zaburzeniami miesiączkowania?


Korzystając z okazji, że jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej postanowiłam stworzyć ankietę dotyczącą ile kobiet boryka się z zaburzeniami miesiączkowania w Polsce. 

Odpowiedziało już ponad 40 osób od września, kiedy opublikowałam tą ankietę na swoim Instagramie. Za co jestem bardzo wdzięczna, ponieważ temat moje pracy dotyczy wpływu diety i stylu życia na powstanie zaburzeń miesiączkowania u kobiet w wieku rozrodczym (tak w wielkim skrócie). 

Jak wygląda ankieta dotycząca zaburzeń miesiączkowania w Polsce?

 • Ankieta składa się z 12 pytań wymaganych i 6 uzupełniających 
 • Pytania wymagane są w formie zamkniętej 
 • Pytania uzupełniające są w formie otwartej
zaburzenia miesiączkowania


Do kogo jest skierowana?

 • Grupą docelową są kobiety w wieku od poniżej 14 do powyżej 49 roku życia. Oczywiście borykające się z zaburzeniami miesiączkowania (brak miesiączki z powodu zaburzeń odżywiania, chorób, nieregularne cykle). 
Ankieta dotycząca liczebności kobiet, które borykają się z zaburzeniami miesiączkowania w Polsce znajdziecie TUTAJ. 

 Jeżeli potrzebujesz indywidualnej konsultacji dietetyczno-holistycznej odnośnie przywrócenia miesiączki naturalnie to zapraszam do wypełnienia ankiety, ponieważ przygotowałam mały prezent po jej wypełnieniu. 


Fajnie jest stworzyć coś razem, bo w końcu razem możemy zdziałać więcej prawda? 
 


Komentarze

 1. Wsparcie bliskich osób, to bardzo ważny element w wielu kwestiach naszego życia. Bez odpowiedniego podejścia osób, które są dla nas ważne, nawet coś potencjalnie niegroźnego, może stać się ogromnym problemem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, dlatego warto mieć odpowiednie osoby koło siebie. Dzięki za podzielenie się tym!

   Usuń

Prześlij komentarz